Ознака: кирпијан

242 години од страдањето и 5 години од канонизацијата на Свети Кипријан Слепченски

Од објавата на Благоја Шундовски:"Почитувани православни верници,Почитувани сограѓани демирхисарци,Денес се навршуваат 242 години од упокојувањето и 5 години од канонизација ...

Прочитај повеќе
  • ЧИТАНО
  • КОМЕНТИРАНО
  • ПОСЛЕДНО

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist