Ознака: митрополит

Митрополит Петар – Војната во Украина да се реши по примерот на Свети Климент

Во своето Велигденско Послание Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски г.Петар рече дека за војната во Украина не се ...

Прочитај повеќе
  • ЧИТАНО
  • КОМЕНТИРАНО
  • ПОСЛЕДНО

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist