Ознака: покров

Руската чудотворна икона Покров на Мајката Божја која го обиколува светот, во посета на Пресвета Богородица во Битола

Верниците од Битола, од Преспанско Пелагониската Епархија и од целата МПЦ ОА во вторник на 20 септември во 15 часот, ...

Прочитај повеќе
  • ЧИТАНО
  • КОМЕНТИРАНО
  • ПОСЛЕДНО

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist