Ознака: православие

Македонија ја исправи неправдата кон Кирил Пејчиновиќ – од само преродбеник, книжевник и поет го прогласи и за Светител Лешочки

По вчерашната Воскресна Вечерна богослужба во Лешочкиот манастир, денеска со Света Божествена архиерејска литургија во тетовскиот соборен храм „Свети Кирил ...

Прочитај повеќе
  • ЧИТАНО
  • КОМЕНТИРАНО
  • ПОСЛЕДНО

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist