Ознака: рецесија

Светска Банка – Зголемувањата на каматните стапки може да предизвика рецесија во 2023

Зголемувањето на каматните стапки од страна на централните банки ширум светот може да предизвика глобална рецесија во 2023 година, соопшти ...

Прочитај повеќе
  • ЧИТАНО
  • КОМЕНТИРАНО
  • ПОСЛЕДНО

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist