ЈАС ОСВЕН ХРИСТА НИШТО НЕМАМ – НОВА КНИГА ЗА НОВАТА СВЕТИТЕЛКА НА МПЦ, ПРЕПОДОБНАТА СТЕФАНИДА

Во пресрет на канонизацијата на новата македонска светителка, преподобната маченичка Стефанида Битолско-Скадарска, во издание на Сестринството на Слепченскиот Манастир Св....

Прочитај повеќе

Архиепископ г.г. Стефан: Со кое право некои ни ги одрекуваат историјата и традицијата, јазикот и верата?

Возљубени чеда на Мајката Македонска Црква,Доколку се обѕрнеме во нашето историско раздобје, ќе воочиме огромни подеми и падови, како на...

Прочитај повеќе

УНЕСКО СО БАРАЊЕ ДО ОХРИД: ДА СЕ ДОСТАВИ ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА ИЗГРАДБА НА ХОТЕЛОТ ВО „ГОРИЦА”

Националната комисија на УНЕСКО денеска одржа седница на која беше разгледана актуелната состојба со изградба на хотелски комплекс на туристичкиот...

Прочитај повеќе
Page 1 of 15 1 2 15
  • ЧИТАНО
  • КОМЕНТИРАНО
  • ПОСЛЕДНО

Скорешно

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist