Прекини со водоснабдувањето на корисниците од железничката пруга до Индустриски пат
АванТуризам – Битолскиот Безистен и Зандан Кула
Архиепископ г.г. Стефан: Со кое право некои ни ги одрекуваат историјата и традицијата, јазикот и верата?
МИТРОПОЛИТ ПЕТАР: ДА НАПРАВИМЕ ВИСТИНСКИ ИЗБОР МЕЃУ ДОБРОТО И ЗЛОТО
МАРТИН ИВАНОВСКИ: ПРОМЕНИ ВЕДНАШ – УТРЕ ЌЕ Е ДОЦНА
УНЕСКО СО БАРАЊЕ ДО ОХРИД: ДА СЕ ДОСТАВИ ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА ИЗГРАДБА НА ХОТЕЛОТ ВО „ГОРИЦА”
КАМЕРАТА ГО СНИМИЛА УЖАСОТ: ПАРАГЛАЈДЕРИСТ ПРЕЖИВЕАЛ ПАД ОД 30 МЕТРИ
7 МИЛИОНИ ПРЕГЛЕДИ – МАЈКРОСОФТ ОБЈАВИ СНИМКА ОД МОНА ЛИЗА КАКО РАПУВА
ЧОВЕК ВО БОСНА ХРАНИ МЕЧКА: НЕОБИЧНО ВИДЕО ГО ШОКИРАШЕ РЕГИОНОТ
СРУШЕН СВЕТСКИ: РЕКОРД СЛАВНИОТ ЈАПОНЕЦ ПРЕСКОКНА 291 МЕТАР

ФОКУС

ЦРНО – БЕЛО

Балкан Фан Прилеп ПРИЈАТЕЛ НА МАТУРАНТИТЕ

ШАРЕНО

ДЛАБОКО

T Е Ч Е Н И Е – Петта по ред стихозбирка поезија “Манастирски води” на Сестринството на Слепченскиот Манастир Св. Јован Претеча

Во продолжение ја објавуваме рецензијата за оваа стихозбирка:ДУХОВНОСТА И СТИХОТ - Александар ПрокопиевТворечкиот процес „Манастирски води“ изнедрен од сестринството на...

Прочитај повеќе

ВИДИ и КАЖИ

ДЛАБОКО

КРАТКО

ТУРЛИТАВА

ЗЛАТЕН КЛУБ

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist