Ознака: dijaspora

Коцарев: Без континуитет и без Македонците во соседството и светот сите преговори ќе водат кон разнебитување

Претседателот на МАНУ Љупчо Коцарев, на семакедонската иселеничка средба во потпелистерското село Трново, ги повика присутните на големиот државен празник ...

Прочитај повеќе
  • ЧИТАНО
  • КОМЕНТИРАНО
  • ПОСЛЕДНО

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist