„Жени, живот книжевност“ – Битолски поетеси претставени во Смедерево

Даниела Андоновска-Трајковска и Весна Мундишевска-Велјановска претставени во Смедерево, Р. Србија Поетесите Даниела Андоновска-Трајковска и Весна Мундишевска-Велјановска на 30 март 2024...

Прочитај повеќе

Промоцијата на книгата „Деконструкција на празнината“ на Даниела Андоновска-Траjковска

Пишува Димитра Десановска Овогодишното издание на Бит-фест блесна во полн сјај со промоцијата на книгата ,,Деконструкција на празнината" од познатата...

Прочитај повеќе
Page 1 of 12 1 2 12
  • ЧИТАНО
  • КОМЕНТИРАНО
  • ПОСЛЕДНО

Скорешно

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist